Гравітаційні склади

Гравітаційні стелажі

Ця стелажна система працює з використанням фізичного явища гравітації. Тобто для переміщення вантажів на роликах не потрібно витрат енергії. Переміщення відбувається під дією сили тяжіння. Після завантаження продукції піддон повільно скочується до місця вивантаження по конвеєру, який розташований під невеликим кутом до горизонту.

Застосування таких складських стелажів доцільне на складах, які мають невеликий асортимент, або товар має невеликий термін придатності. Використання гравітаційних стелажів робить можливим завантаження площі складу на 90% і знижує витрати часу і ресурсів на обробку вантажу

Гравітаційні стелажі використовуються для зберігання та обробки великої кількості однорідних вантажів. Вантаж ковзає під дією сили тяжіння, що гарантує його бездоганний оборот, усуваючи перешкоди при новому завантаженні й витяганні вантажу, а також збільшує швидкість підготовки замовлень.

Переваги гравітаційних стелажів ДЕНА

  • висока міцність та витривалість до навантажень.
  • гнучка конструкція дозволяє отримати будь-які розміри стелажа.
  • регульовані полиці дозволяють підібрати конструкцію стелажа під необхідну Вам групу товарів.
  • придатний для використання у приміщеннях із особливим мікрокліматом, таких як холодильні та морозильні камери.

Гравітаційні стелажі завантажуються за принципом FIFO: вантаж який був завантажений першим витягується в першу чергу, що забезпечує ідеальний вантажообіг.

Гравітаційний стелаж для піддонів

Гравітаційний стелаж для піддонів складається з несучих металевих конструкцій, на які під кутом встановлюються транспортери. Кожна конструкція —міні-конвеєр на роликах. Товар на піддонах завантажується з одного боку і, під дією власної сили тяжіння, з’їжджає до іншої сторони стелажа — де і відбувається відвантаження. Гравітаційний стелаж зазвичай складається не більше ніж з 3–5 ярусів. За висотою стелажі можуть досягати 9 м; довжина ж обмежується тільки розмірами складу: в деяких комплексах вона досягає 35 м. Максимальна вага одного піддону зазвичай становить близько 1500 кг.

Гравітаційний стелаж обслуговується за допомогою навантажувача або штабелера за винятком нижніх рівнів, де їх розвантаження можливе гідравлічне або акумуляторним візком. Стелажі такого типу, в порівнянні з традиційними конструкціями, мають безліч плюсів:

  • По-перше, систему можна побудувати за блоковим принципом (без проходів), завдяки якому корисна площа складу збільшується до 60%.
  • По-друге, вантажопідйомна техніка пересувається тільки перед стелажами, не заїжджаючи всередину комплексу. Таким чином, амплітуда переміщення навантажувача скорочується, завдяки чому техніки потрібно менше.
  • По-третє, гравітаційні стелажі дозволяють реалізувати важливий для багатьох галузей принцип «першим поставив — першим узяв». Це означає, що товар, що надійшов раніше, відвантажено буде в першу чергу. Це значно полегшує контроль за терміном його придатності.

Поділ зон завантаження і вивантаження сприяє зростанню продуктивності праці: вантажна і розвантажувальна техніка не створюють перешкод одна одній. Таким чином, складський оборот помітно збільшується.

У яких сферах надійніше застосовувати гравітаційні стелажі?

Їх використовують для складування великого обсягу товарів при високих складських оборотах в харчовій, фармацевтичній, косметичній та хімічній промисловості. Експедиторські компанії і підприємства великооптової торгівлі застосовують такі конструкції для проміжного зберігання вантажів і для комплектації партій. На базі таких стелажних систем можна навіть обладнати повністю автоматичний склад, керований з комп’ютера.

Top